Gwiazdy Festiwalu Green Town of Jazz 2022 – Mika Urbaniak & Victor Davies w Muzeum Ziemi Lubuskiej

W najbliższy weekend zapraszamy na koncerty jazzowe polskich i zagranicznych muzyków w ramach festiwalu Green Town of Jazz 2022.
PIĄTEK (18.11.2022) godz. 18.00 Jazz jest Kobietą. Występują:
  • Laura Marti – wokal & Nataliya Lebedeva (Ukraina) – fortepian
  • Ilona Damięcka Trio: Ilona Damięcka – fortepian, Igor Hnydyn – perkusja, Michał Jaros – kontrabas (Polska, Ukraina)
SOBOTA (19.11.2022) koncert Miki Urbaniak i Victora Daviesa, któremu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy prac malarskich artystów. To doskonała okazja, aby wsłuchać się w twórczość muzyczną znakomitego duetu, ale także zapoznać się ze sztuką plastyczną.
Program na sobotę:
18:30 – Otwarcie wystawy prac malarskich Miki Urbaniak
19:00 – Koncert Gwiazdy Festiwalu
Bilety do kupienia godzinę przed koncertem. Więcej informacji znajduje się w pod tym linkiem.
Kilka słów o artystach:
Mika Urbaniak – autorka tekstów i muzyki. Swój pierwszy utwór skomponowała w wieku 11 lat i od tamtej pory tworzy oraz koncertuje na całym świecie. Została wychowana przez dwoje legendarnych artystów i ikony jazzu – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka. Przez lata dorastała w świecie muzyki i sztuki. Jej muzyczne zainteresowania oscylują wokół takich gatunków jak pop, jazz, hip-hop, rap, neo-soul, RnB i blues.
Podczas koncertu Mika Urbaniak wystąpi z wszechstronnym artystą: muzykiem, kompozytorem i malarzem – Victorem Daviesem. Jest producentem dwóch albumów Miki Urbaniak: “Follow You” i “Once in a Lifetime”, które zostały niezwykle wysoko ocenione przez krytyków, zdobywając liczne nagrody (m.in. Best Album Pop).
Organizatorem wydarzenia jest Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe – Green Town of Jazz. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rektorat Uniwersytetu Zielonogórskiego. Muzeum Ziemi Lubuskiej pełni rolę partnera.