Na zajęcia do zielonogórskiego muzeum zaprosiliśmy uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 15 wraz z wychowawcą p. Bożeną Szymańską. Podczas spotkania dzieci wykonywały ozdobną biżuterię: naszyjniki i bransoletki.

Warsztat plastyczny poprowadziła Grażyna Suszczewicz – z zawodu lekarz-pediatra, pracownik Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze. Po ciężkim dniu pracy p.Grażyna robi dla siebie i swoich znajomych piękną biżuterię: naszyjniki, korale, pierścionki, kolczyki. Te kobiece ozdoby wykonuje z oryginalnych kamieni: koralowców, agatów, opali ale często wykorzystuje również paciorki z drewna, tworzywa sztucznego i ceramiki. Swoje wyroby pokazywała już w muzeum przy okazji wystawy fotografii Lidii Popiel „Uwaga kobiecość – uwaga kobieta”.

Ze swoimi umiejętnościami związanymi z ich wytwarzaniem podzieliła się z dziećmi podczas warsztatów. Pokazała jak fachowo zawiązać metalową linkę aby koralikowe cacka nie rozsypały się podczas noszenia, doradzała również jak kolorystycznie dobrać koraliki aby mogły służyć na różne okoliczności i do różnego stroju. Dzieci zadowolone z warsztatów wychodziły z Muzeum ze sznurami naszyjników i bransoletkami.