W majowym informatorze, wydawanym przez Muzeum Ziemi Lubuskiej każdego miesiąca a dotyczącym wydarzeń, które planowane są w naszej placówce – ogłoszony został konkurs. Pytanie, które zostało zamieszczone w tej publikacji – brzmiało:
Niedawno nasza instytucja obchodziła okrągłą rocznicę powstania. Proszę podać, w którym roku zostało utworzone zielonogórskie Muzeum?
Właściwa odpowiedź brzmi: 1922 r.

Konkurs spotkał się z żywym odzewem publiczności. Na adres mailowy Muzeum i do skrzynki w holu składane były odpowiedzi. W dniu 6 czerwca br. nastąpiło jego rozstrzygnięcie.

Nagrody główne w postaci kompletu upominków (karnet dwuosobowy wstępu do Muzeum do końca bieżącego roku, reprodukcja obrazu Klema Felchnerowskiego pt. Panorama Zielonej Góry 1978-1979 oraz książka Alfreda Siateckiego Aleja Niepodległości 15. Przechadzki po zielonogórskim muzeum tożsamości ) przyznane zostały następującym osobom:

Gracjan Andrzejewski
Łukasz Pawelski
Michał Sieczka

Dodatkowo komisja postanowiła uhonorować jeszcze pięć osób, z których każda otrzyma książkę Alfreda Siateckiego Aleja Niepodległości 15. Przechadzki po zielonogórskim muzeum tożsamości ). Są to:

DSCF3270

Dominik Wojciechowski
Adam Mazanik
Dawid Malinowski
Ludmiła Pawłowska
Michalina Walicht

Wręczenie nagród nastąpiło podczas otwarcia wystawy Dzieła “Mistrza ołtarza z Gościszowic” w obiektywie Reginy Chochy w dniu 26 czerwca br. o godz. 17.00. Osoby, które nie dotarły na wernisaż – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (tel. 68 452 74 77 lub media1@mzl.zgora.pl).
Laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału kolejnych edycjach konkursu.