Podróże w dawne czasy
  1. SEANS W STYLU RETRO – Na zajęciach dzieci dowiedzą się jak działały stare przedmioty, których używali nasi przodkowie w życiu codziennym. Zobaczą m.in.: lampę naftową, szafę grającą, stare żelazko, młynek do kawy. Obejrzą też bajkę wyświetlaną na starym projektorze filmowym, a na zakończenie wypełnią rysunkową kartę zadań
  2. HISTORIA MIERZENIA CZASU –  Podczas zajęć opowiemy dzieciom czym jest czas, w jaki sposób widać, że upływa i jak można go zmierzyć. Pokażemy dużą tarczę zegarową, wytłumaczymy jak działa zegarek, a następnie dzieci będą same go nastawiać. Przedszkolaki zobaczą też stare zegary ze zbiorów Muzeum oraz inne przyrządy służące do mierzenia czasu. Spotkanie zakończy się warsztatem plastycznym, podczas którego dzieci będą sklejać tekturowe zegarki.
  3. DAWNE SPRZĘTY I NACZYNIA KUCHENNE – Na zajęciach pokażemy maluchom stare naczynia, bez których trudno wyobrazić sobie dawną kuchnię. Opowiemy co było pierwsze: łyżka, czy widelec i dlaczego w dawnej Polsce łyżka była niezwykle cennym przedmiotem. II. Podróże w dawne czasy 9 Dzieci zobaczą i dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy, o tym jak radzili sobie ludzie kiedy nie było mikserów i mikrofalówek. Wyjaśnimy, dlaczego cukier chowano w cukiernicy. Muzealne spotkanie zakończymy warsztatem plastycznym, podczas którego dzieci wykonają dekorację na tekturowym talerzu.