W 2007 roku z okazji Dnia Dziecka Muzeum zorganizowało Festyn Zooplastyczny. Głównym tematem imprezy był świat zwierząt. Już w przeddzień wielką sensację wzbudziły figury, które stanęły przed Muzeum: było to stado czterech słoni naturalnej wielkości, które wypożyczyła nam firma PHU “Malpol” Zdzisława Malczuka z Nowej Soli. Duże zwierzęta były miłą niespodzianką nie tylko dla uczestników festynu, ale również dla mieszkańców miasta, którzy fotografowali się w ich towarzystwie.

Uczestnikami Festynu Zooplastycznego byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze. Do muzealnej zabawy została zaproszona szkoła, która najczęściej korzystała z oferty edukacyjnej Muzeum i uczestniczyła w lekcjach muzealnych.

Impreza na deptaku ze względów organizacyjnych została podzielona na cztery jednocześnie funkcjonujące pracownie: “Pomaluj sobie koszulkę ze zwierzakiem”, “Zoorigami”, “Monotypia ze zwierzakiem”, “Pomaluj zwierzaka”. Każda z pracowni usytuowana była w oddzielnym pawilonie, w którym znajdowało się miejsce do artystyczno-edukacyjnych działań. Do odpowiedniej pracowni uczestnicy trafiali ciągnąc losy. Każdy z uczniów pracował w dwóch pracowniach.