Wystawa stanowi artystyczną refleksję dotycząca funkcjonowania instytucji muzealnej. Autorka w sposób ironiczny, a zarazem dowcipny zwraca uwagę na percepcję współczesnej sztuki. Zastanawia się, jaki wpływ na odbiór dzieła ma jego publiczna prezentacja oraz informacja, jaką otrzymuje o nim widz. Stworzona przez Siwek kolekcja składa się z jej własnych obrazów, rysunków, grafik i obiektów ułożonych w porządku alfabetycznym. Poszczególnym literom odpowiada jedno dzieło. Ich tematyka jest zróżnicowana. Od wielkich wydarzeń historycznych, po drobiazgi, które zwracają uwagę artystki.
Każdej pracy towarzyszy dostojna, aksamitna girlanda w kolorze bordowym oraz rozbudowany, a la muzealny opis zawierający dane techniczne i anegdoty związane z powstaniem dzieła. Projekt Agaty Siwek nawiązuje do wystawy zbiorowej pt. “Muzeum w Galerii”, którą Leszek Kania zorganizował w Galerii NOWY WIEK w listopadzie 2007 roku.
Agata Siwek (ur. 1972 w Pionkach), studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1991-1996), Glasgow School of Art (1996) oraz Rijksakademie van beeldende kunsten w Amsterdamie. Mieszka i tworzy w Holandii.

Sponsor wystawy:
Senator Polska