Bogusław Polch (ur. w 1941 r.); klasyk polskiego komiksu.
Debiutował w roku 1958 w “Korespondencie Wszędobylskim”. Jego pierwszym albumem komiksowym był wydany w 1970 roku “Złoty Mauritius” – historia z cyklu przygód kapitana Żbika. W latach 1978-1983 na zlecenie niemieckiej firmy ECON stworzył popularną serię “Bogowie z kosmosu”, ze scenariuszem Alfreda Mostowicza i Alfreda Górnego, inspirowaną teoriami słynnego popularyzatora teorii paleoastronautycznych, Ericha von Dänikena. Seria ta była wydawana w Niemczech, w Polsce, a także w Hiszpanii, Francji, Anglii, Szwecji i Czechach.

W 1982 roku miał też swoją premierę, na łamach miesięcznika ‘Fantastyka”, rysowany przez Polcha “Funky Koval” do scenariusza Macieja Parowskiego i Jacka Rodka. Cykl (ukazały się cztery albumy) uznawany jest za jeden z najlepszych polskich komiksów rozrywkowych. W latach 1993–95 ukazała się seria ilustrowanych przez Polcha komiksów “Wiedźmin” (scen. Maciej Parowski i Andrzej Sapkowski.

W 2009 roku Bogusław Polch został odznaczony Brązowym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

17 września 2014 roku w Muzeum Ziemi Lubuskiej nastąpiło otwarcie wystawy rysunku komiksowego Bogusława Polcha zatytułowanej Funky Koval Zone.  Co prawda na wernisaż nie dojechał Autor, jednak zapewniał gości kurator wystawy Igor Myszkiewicz – wszyscy, którzy zechcą z nim porozmawiać będą mieli po temu okazję podczas Bachanaliów Fantastycznych, na których na pewno się pojawi.
Uroczystego otwarcia ekspozycji dokonał wicedyrektor MZL Leszek Kania, który witając miłośników twórczości Bogusława Polcha przedstawił pokrótce sylwetkę znanego rysownika, określanego już dziś legendą polskiego komiksu. Następnie głos zabrał kurator – Igor Myszkiewicz. W swoim wystąpieniu przybliżył postać bohatera serii czyli Funky Kovala oraz wprowadził uczestników wernisażu w świat komiksu. Gatunku sztuki charakteryzującego się swoistym sposobem narracji i wyjątkową formą plastyczną.

Kurator wystawy: Igor Myszkiewicz
(tel. 68 327 23 45 wewn. 30)

Czas trwania wystawy:
17 IX – 2 XI 2014

Organizatorzy wystawy:
Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
Galeria Twórców Galera

Współorganizator wystawy:
Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra

Opracowanie plansz:
Bogusław Polch, Zenon Święch, Wojciech Łowicki