Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Archiwum aktualności
Koncert duetu Lucyan & Rena

INDYJSKA NOC W MUZEUM – 14 maja 2022 (sobota), w godz. 17.00 – 23.00

Godz. 19.15 – koncert duetu Lucyan & Rena – utwory indyjskie na sitarze, mantry i kompozycje Lucyan oparte na motywach orientalnych.

Zespół w składzie:
Lucyan (Lucjan Wesołowski)  – sitar, bansuri (flet indyjski), śpiew.
Renata Sobczak – tampura (indyjski instrument strunowy), kij deszczu, dzwonki, śpiew.

Lucyan (Lucjan Wesołowski) to multiinstrumentalista, piosenkarz-balladzista i kompozytor o bogatym dorobku. Jako Lucyan (to jego pseudonim artystyczny) nagrał 28 CD i kaset ze swoimi utworami, które zostały wydane ponad 40 razy w 4 krajach (Polska, Włochy, Węgry i USA). Skomponował muzykę do 8 spektakli teatralnych. W roku 2008 wydano w USA 6 DVD (z kursami jogi), których podkład muzyczny został skompletowany z jego nagrań. Muzyk występuje od ponad 45 lat, zaprezentował ponad 1000 koncertów w Polsce, we Włoszech, w Szwajcarii, Portugalii, Hiszpanii, Maroku, Irlandii, Finlandii, Szwecji, na Węgrzech i w Niemczech. Fragmenty jego dokonań można wysłuchać na Spotify, Apple Music, Deezer,  Amazon, www.CDBaby.com/lucyan, itd. Również na kanale You Tube znajdują się filmy z jego muzyką (m.in. na kanale Lucyan TV). W roku 1984 artysta otrzymał główną nagrodę na festiwalu “Śpiewajmy poezję” w Olsztynie.

Rena (Renata Sobczak) wystąpiła wiele razy w zespołach Lucyana oraz wzbogaciła swą grą i śpiewem płyty Lucyana i Andrieja Kotina. Jest malarką i rzeźbiarką, należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Urzędy, firmy i instytucje, które przyczyniły się realizacji Indyjskiej Nocy w Muzeum:

WSTĘP WOLNY. Obowiązują limity miejsc.

 

*Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie, kopiowanie i publikowanie owych materiałów w celu promocji wydarzenia.Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej. Zapraszamy!