Zwiedzanie

PRZED WIZYTĄ W MUZEUM PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM ZWIEDZANIA

CZYTAM REGULAMIN

Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w Muzeum Ziemi Lubuskiej jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję materiałów do celów promocji wydarzeń.

DNI I GODZINY OTWARCIA
poniedziałeknieczynne
wtorek11:0017:00
środa11:0017:00
czwartek11:0017:00
piątek11:0017:00
sobota11:0017:00
niedziela11:0017:00

Przewiduje się, że czas zwiedzania wynosi od 1 do 3 godzin. W związku z tym uprzejmie prosimy o dostosowanie się do ostatniego wejścia między godziną 15:45 a 16:00.

W 2024 roku MZL jest nieczynne w następujące dni świąteczne:

1 stycznia – Nowy Rok
6 stycznia – święto Trzech Króli
30, 31 marca i 1 kwietnia (sobota, niedziela i poniedziałek Wielkanocny)
1 maja – święto Pracy
3 maja – Dzień Konstytucji 3 Maja
19 maja – święto Zesłania Ducha Świętego/Zielone Świątki
30 maja – święto Bożego Ciała
15 sierpnia – święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
1 listopada – Wszystkich Świętych
11 listopada – Dzień Niepodległości
24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia
25 grudnia – Boże Narodzenie
31 grudnia – Sylwester

CENY BILETÓW (audioprzewodnik w cenie)
Bilet normalny20 zł
Bilet ulgowy10 zł

Muzeum oferuje zwiedzanie z przewodnikiem

  • Grupy wycieczkowe mogą korzystać z usług przewodnika muzealnego po uprzednim zgłoszeniu i uiszczeniu opłaty. Grupa oprowadzana przez jednego przewodnika może liczyć maksymalnie 30 osób. Grupy wycieczkowe z większą ilością zwiedzających zostaną podzielone na mniejsze.
  • Czas zwiedzania wynosi średnio ok 90 – 120 min (przewodnik może jednak dostosować się do życzeń i możliwości czasowych zwiedzających)
  • Rezerwacje telefoniczne tel. 68 327 23 45 wew. 19
  • W wypadku oprowadzania w języku obcym prosimy o uzgadnianie terminów z co najmniej jednotygodniowym wyprzedzeniem
Muzeum oferuje również zwiedzanie z przewodnikiem
opłata za przewodnika w języku polskim100 zł
Opłata za przewodnika w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim120 zł
Bezpłatny wstęp do Muzeum przysługuje
dzieciom do lat 7
pracownikom muzeów
członkom Towarzystwa Przyjaciół MZL
opiekunom grup
osobom odznaczonym: Orderem Orła Białego, Orderem Zasługi RP, Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis", odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej
w niedzielę dla wszystkich zwiedzających wstęp wolny na ekspozycje stałe

Muzeum honoruje następujące karty:

LUBUSKA KARTA DUŻEJ RODZINY

Muzeum Ziemi Lubuskiej oferuje dla posiadaczy karty LUBUSKIEJ KARTY DUŻEJ RODZINY następujące zniżki:
bilety ulgowe obowiązują tylko osoby dorosłe, natomiast dzieci, młodzież szkolna i studenci wchodzą bezpłatnie w dniach i godzinach otwarcia placówki

Celem wprowadzenia Lubuskiej Karty Dużej Rodziny jest wspieranie rodziny z trojgiem lub większą liczbą dzieci poprzez m.in. wzmacnianie jej funkcji rodzicielskiej i wychowawczej oraz wyrównywanie szans rozwojowych dzieci i młodzieży z dużych rodzin, a także zapobieganie ich wykluczeniu społecznemu. Ponadto Karta służyć ma promocji rodziny, w tym rodziny wielodzietnej oraz zachęcaniu do wspólnego spędzania czasu, z wykorzystaniem dóbr i obiektów kultury, edukacji i sportu na terenie województwa lubuskiego.

ZGRANA RODZINA

Muzeum Ziemi Lubuskiej oferuje dla posiadaczy karty ZGRANA RODZINA – bezpłatny wstęp w soboty, na wszystkie ekspozycje stałe i czasowe.

Program ZGRANA RODZINA skierowany jest do wszystkich mieszkańców Zielonej Góry, którzy są w mieście zameldowani i jednocześnie są rodzicami przynajmniej jednego dziecka w wieku poniżej 18 lat.

ZGRANA RODZINA to rodzina aktywna, zintegrowana, pełna inicjatyw i chęci do wspólnego działania, a przez to także szczęśliwa. Taką rodzinę stanowić mogą zarówno rodzice z dwójką dzieci, jak i rodzic samotnie wychowujący jedno dziecko.

KARTA DUŻEJ RODZINY

Muzeum Ziemi Lubuskiej od 28 lutego 2019 r. jest Partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz w Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus” w programie wsparcia dla rodzin wielodzietnych Karta Dużej Rodziny.

Muzeum oferuje dla posiadaczy kart bilet ulgowy dla osób dorosłych oraz bezpłatny wstęp dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów we wszystkich dniach i godzinach otwarcia placówki.

Karta Dużej Rodziny jest pierwszym w Polsce programem łączącym rząd, samorząd i biznes, w jednym celu – wsparcia rodzin wielodzietnych.

LUBUSKA KARTA SENIORA

Już od lipca 2019 r. Muzeum Ziemi Lubuskiej włącza się w program Lubuskiej Karty Seniora. Do skorzystania z karty uprawnieni będą Seniorzy z województwa lubuskiego, którzy ukończyli 60 rok życia.

Dla posiadaczy kart oferujemy bezpłatny wstęp do Muzeum w soboty na wszystkie wystawy stałe i czasowe. Ulga dotyczy osób zwiedzających naszą instytucję indywidualnie.

Karta będzie wydawana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Efektem wprowadzenia Lubuskiej Karty Seniora ma być wzmocnienie kondycji finansowej seniorów, zachęcenie korzystania z dóbr kultury, edukacji i sportu, umożliwienie rozwoju zainteresowań, promowanie wartości wieku dojrzałego oraz aktywne spędzanie czasu wolnego.

 

EUROPEJSKA KARTA MŁODZIEŻOWA EURO26

Muzeum Ziemi Lubuskiej oferuje bilety ulgowe na Europejską Kartę Młodzieżową EURO26