Składa się na nią ponad 20 tkanin artystycznych wykonanych metodą patchworku. Ekspozycja jest efektem współpracy członkiń Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. Tym razem inspiracją jest region lubuski bogaty w przepiękne winnice, winne krajobrazy, różnorodne wina. Prace są wyrazem interpretacji bogatych tradycji winiarskich, zwłaszcza wrześniowe Winobranie w Zielonej Górze.
Patchwork to technika szycia, która polega na łączeniu ze sobą kawałków materiałów o różnorodnej kolorystyce, fakturze, wzorach i wielkości w większą całość. W tym celu wykorzystuje się fragmenty materiałów w kształcie trójkątów, kwadratów, wielokątów i prostokątów zszyte ze sobą według ustalonej kolejności, które w efekcie tworzą dekoracyjną powierzchnię. Niewątpliwą zaletą wykonanych w ten sposób ozdób jest nie tylko unikatowy charakter, bo ich wzory są praktycznie niepowtarzalne, ale także możliwość wykorzystania niepotrzebnych skrawków i resztek tkanin.
Prace wykonane są różnymi technikami patchworku z wykorzystaniem elementów farbowania tkanin, malowania farbami oraz naszywania drobnych ozdobnych elementów. Zastosowanie różnych technik patchworku pozwoliło na tworzenie tzw.: art quiltów czyli „artystycznych obrazów”.