Archiwum aktualności
BIAŁY PYŁ – promocja książki Krzysztofa Koziołka

23 września 2021 roku (czwartek)o godz. 17.00 zapraszamy na promocję najnowszej książki Krzysztofa Koziołka pt. „Biały pył. Piekło na K2”.

Rozmowę z autorem moderować będą Eliasz Gramont oraz Alina Polak-Woźniak.

Najlepszą rekomendacją książki niech będą słowa znanego polskiego himalaisty Leszka Cichego, który wspólnie z Krzysztofem Wielickim dokonał pierwszego wejścia zimą na Mont Everest – Myślicie, że ta historia nie mogła się wydarzyć ? To prześledźcie to, co wydarzyło się zimą na K2 już po wejściu Nepalczyków na szczyt.  I zapewniam, że to nie jest powieść z kluczem  – nie napisałem jej pod pseudonimem Krzysztof Koziołek.

Po spotkaniu nastąpi projekcja filmu „Grun de Berg. Wyzwanie” w reżyserii  M. Olechnowskiego i M. Malinowskiego.

Krzysztof Koziołek
15 lat pracy twórczej. 20  wydanych powieści. 500 spotkań autorskich. I jedyny na świecie płaszcz z okładek książek. Znany też jako Bookman, czyli człowiek w najbardziej kryminalnym płaszczu na świecie uszytym z… okładek książek.
Rocznik 1978, zielonogórzanin z urodzenia, obecnie mieszka w Nowej Soli. Absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, z zawodu pisarz i dziennikarz.  Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu „Na południe”.
Debiutował w 2007 roku. „Biały pył. Piekło na K2” to jego jubileuszowa, 20. książka. W 2018 roku za kryminał retro „Wzgórze Piastów” oraz cały dorobek beletrystyczny otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką „Winiarka”. W 2019 roku za kryminał retro „Nad Śnieżnymi Kotłami” otrzymał nagrodę „Książka Górska Roku” w kategorii „Górska fikcja literacka i poezja”. Więcej na krzysztofkoziolek.pl

Współorganizatorami wydarzenia są: Wydawnictwo Agora oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej.