Archiwum aktualności
Finał castingu – Dziewczynka ze słonecznikami

3 czerwca w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbył się finał castingu na dziewczynkę z obrazu Olgi Boznańskiej, pt. „Dziewczynka ze słonecznikami”.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za udział w castingu na dziewczynkę z obrazu wielkiej malarki – Olgi Boznańskiej. Gratulujemy młodym uczestniczkom za ich zaangażowanie i determinację. Wasza nieprzeciętna uroda i odwaga sprawiły, że wybór był niezwykle trudny. Każda z Was była niezwykła i wniosła coś wyjątkowego.

Jednak casting rządzi się swoimi prawami i należało wybrać te dziewczynki, które są laureatkami tegorocznej edycji. Komisja wytypowała: Magdalenę Kurdziel (I miejsce), Julię Bernat (II miejsce) i Jagodę Staszczak (III miejsce). Gratulujemy!

Dziękujemy finalistkom z poprzedniej edycji, które również były obecne na finale: Wiktorii Bargieł z Krakowa, Kalinie Czechowskiej i Nadii Hardel z Zielonej Góry. To wzruszające obserwować, jak przez ten czas zmieniłyście się i dorosłyście. Szczególnie dziękujemy Wiktorii, która uraczyła publiczność dwoma występami i wykonała mini recital na klarnecie oraz fortepianie. Wśród zagranych utworów znalazła się m.in. legendarne „Dream On” zespołu Aerosmith.

Finał castingu to była doskonała okazja do wręczenia Muzeum kopii obrazu „Dziewczynka ze słonecznikami”, wykonanego w technice haftu gobelinowego. Dziękujemy za ten cenny dar pani Władysławie Papiór.

Podziękowania składamy także chórowi OSM w Zielonej Górze za ich występ, którzy przyczynili się do wzbogacenia wyjątkowej atmosfery podczas finału castingu.

Mamy nadzieję, że to była dla Was wartościowa przygoda. Życzymy dalszych sukcesów i spełnienia wszystkich Waszych marzeń.

 

Zobaczcie jak przebiegał etapami casting:

CASTING (21.04-23.04.2023)

Ponad 40 zgłoszeń w tym m.in. z województwa kujawsko-pomorskiego i małopolskiego oraz z takich miejscowości jak Wrocław czy Słupsk. 3 dni castingu na dziewczynkę z obrazu Olgi Boznańskiej dobiegły końca. Wszystkie kandydatki bezsprzecznie piękne, urokliwe i wytrwałe. Poniżej kilka ujęć z planu.

OBRADY JURY

11 maja w sali edukacyjnej Muzeum jury wybrało 3 dziewczynki, które swoją aparycją przypominają tę z obrazu Olgi Boznańskiej! Wybór był naprawdę trudny, ale po naradzie znamy już imiona tegorocznych laureatek.