Archiwum aktualności
Czarny, lśniący, majestatyczny… fortepian Yamaha S6

Wczoraj, 7 kwietnia 2020 roku we wczesnych godzinach popołudniowych dotarł do Muzeum najważniejszy segment wyposażenia sali konferencyjno-widowiskowej, która wchodzi w zakres projektu „Rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej”. Jest nim wysokiej klasy fortepian koncertowy Yamaha S6, zakupiony w drodze przetargu, w Salonie Muzycznym FAN w Szczecinie. Wartość instrumentu to 208.000 złotych.

Fortepian został przywieziony przez przedstawicieli sprzedawcy, którzy bardzo sprawnie go rozpakowali i ustawili w jednej z galerii na parterze starego budynku Muzeum. Pierwsze tony z nowego instrumentu wydobył Pan Tadeusz Wawrzyński, który będzie już na stałe pełnił funkcję jego stroiciela i opiekuna. Gdy wybrzmiały premierowe dźwięki, pianista uśmiechnął się szeroko, a po zamknięciu klapy powiedział. – Możecie Państwo szykować się na niezapomniane koncerty. To jest wspaniały instrument.

Docelowo ten nowy, bardzo oczekiwany przez muzealników, nabytek zostanie ustawiony w sali konferencyjno-widowiskowej. Obecnie trwają w niej prace wykończeniowe. W tym miejsce warto nadmienić, że ostatnich tygodniach położony został tam piękny dębowy parkiet i zakupiono wygodne krzesła-fotele dla widowni. Po zakończeniu procesu cyklinowania, lakierowania i utwardzania powierzchni podłogi – fortepian zostanie przeniesiony na scenę.

Projekt  “Rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Całkowita wartość projektu: 20 839 074,18 PLN
Kwota dofinansowania: 12 623 056,08 PLN
Wysokość dofinansowania Województwa Lubuskiego: 8 214 853,58 PLN