Archiwum aktualności
Diament Lubuskiej Turystyki dla Muzeum

Miło nam poinformować, że decyzją Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski” nasza instytucja została uhonorowana tytułem Diament Lubuskiej Turystyki.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 25 stycznia br. w Sali Zegarowej MZL. Przekazania dyplomu na ręce dyrektora muzeum – Leszka Kani dokonali Ireneusz Gorzelany oraz Jarosław Wnorowski z Lubuskiego Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych. W spotkaniu uczestniczyli także inni przewodnicy, których często gościmy w naszej instytucji oraz dziennikarze lokalnych mediów.

Przypomnijmy, że nagroda przyznawana jest od 2015 r. za szczególny wkład w promocję lubuskiej turystyki. Procedura wyłonienia laureata dokonuje się w formule „tajemniczy klient”, w rolę którego wcielają się  przewodnicy, wyszukujący w ten sposób instytucje wyróżniające się takimi cechami jak: dostępność turystyczna obiektu, przyjazność dla różnych grup turystów, czy zaangażowanie zarządzających daną atrakcją. Diamenty są formą podziękowania od tzw. branży czyli przewodników.

Warto dodać, że w poprzednich latach laureatami Diamentów zostały m.in. kościół drewniany w Klępsku, Muzeum Lubuskie w Gorzowie, Pocysterski Zespół Klasztorny w Gościkowie Paradyżu czy Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli.