Archiwum aktualności
Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022

To już IX edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich! Koordynatorem wydarzenia jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem akcji jest prezentacja różnorodnych projektów zrealizowanych dzięki obecności w Unii Europejskiej.

Również i nasza instytucja jest beneficjentem funduszy europejskich. Rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej stała się faktem i od dwóch lat możemy cieszyć się dodatkowym gmachem z nowoczesnymi ekspozycjami stałymi oraz przestronną i znakomicie wyposażoną salą konferencyjną. Realizacja projektu pozwoliła również na modernizację starego obiektu, a co za tym idzie: remont centralnego ogrzewania, częściową wymianę stolarki drzwiowej, wyposażenie muzeum w nową strukturę sieci informatycznej, osuszenie i odwilgocenie budynku, pochodzącego z końca XIX wieku.

Projekt “Rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej” jest spełnieniem marzeń zielonogórskich muzealników i najpiękniejszym prezentem na tegoroczne obchody 100-lecia Muzeum w Zielonej Górze.

9 października 2022 (niedziela), podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich udostępniamy Państwu nasze podwoje i obniżamy cenę biletów normalnych do 10 zł, a wszystko pod hasłem “100 lat Muzeum w Zielonej Górze”.

Zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty wystaw stałych i czasowych.