Archiwum aktualności
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

13 maja bilet normalny do Muzeum -50% (10 zł).

Źródło: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/swietuj-razem-z-nami-10-edycje-dni-otwartych-funduszy-europejskich

Zapraszamy do Muzeum Ziemi Lubuskiej 13 maja, aby razem świętować już 10. edycję Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W związku z tym bilet normalny do MZL będzie wynosił 10 zł (o połowę taniej).*

Dzięki Funduszom Europejskim możliwa była rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej, dzięki której zwiększyliśmy różnorodność oferty kulturalnej. Środki finansowe zostały wykorzystane m.in. na:

Hall wejściowy oraz salę wielofunkcyjną. Hall to także miejsce eksponowania części zbiorów, m.in. będzie tu umieszczony portal – jedyny renesansowy zabytek architektury w Zielonej Górze. Ta przestrzeń przeznaczona jest na obszerne foyer. Sala wraz z zapleczem – zależnie od potrzeb – może pełnić funkcję sali konferencyjnej i edukacyjnej.


Na I piętrze znajdą się sale ekspozycyjne ukazujące historię Zielonej Góry i regionu z uwzględnieniem osadnictwa na tych terenach po 1945 roku. Wyposażone są w makietę interaktywną, gabloty, ekrany dotykowe, portrety i portale interaktywne.


Na II piętrze znajdują się sale ekspozycyjne, w których prezentowana jest sztuka współczesna a przede wszystkim dorobek sympozjów plastycznych Złotego Grona, które odbywały się w Zielonej Górze od lat sześćdziesiątych do lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

To będzie doskonała okazja, aby zwiedzić ekspozycje w cenie biletu ulgowego powyższe ekspozycje, ale także wystawy czasowe:

  1. Malarstwo, grafika, rzemiosło brytyjskie ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Miejskiego w Nowej Soli, WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze i kolekcji prywatnych
  2. Józef Gielniak (1932-1972) – Wirtuoz linorytu. Wystawa ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze
  3. Olga Boznańska (1865-1940). Malarstwo ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

*zniżka nie dotyczy biletów ulgowych.