Archiwum aktualności
Gwiazdy Festiwalu Green Town of Jazz 2022 – Mika Urbaniak & Victor Davies w Muzeum Ziemi Lubuskiej

W najbliższy weekend zapraszamy na koncerty jazzowe polskich i zagranicznych muzyków w ramach festiwalu Green Town of Jazz 2022.

Mijający weekend w Muzeum przebiega pod hasłem Green Town of Jazz.

W piątek przekonaliśmy się dlaczego Jazz jest Kobietą – niezwykle wrażliwą i jednocześnie silną. Laura Marti, Ukrainka o amerykańskim pochodzeniu, wprowadziła nas w świat pieśni ludowych swojego ojczystego kraju. Artystka, nawiązując także do dramatyzmu wojny, toczącej się tuż za naszą wschodnią granicą, skłoniła do refleksji nad nieuniknionym przemijaniem i wartościami życiowymi.

Następnie scena została przejęta przez Ilona Damięcka Trio, w skład którego wchodzi pianistka, Michał Jaros – kontrabas i Igor Hnydyn – perkusja. Muzycy wykonali utwory pochodzące z albumu wokalistki “Hope”.

Z kolei sobotni wieczór rozpoczął się od wystawy barwnego malarstwa Miki Urbaniak & Victora Daviesa. Jak sam artysta wskazał, obrazy zostały wykonane techniką akrylową z użyciem brokatu. Wystawa prac będzie dostępna w Muzeum do 15 grudnia. Oprócz tego duet dał świetny koncert. Zaprezentowali piosenki pochodzące z albumu Art Pop, który jest kombinacją coverów znakomitych, światowych artystów sceny muzycznej. Zagrali m.in. własną interpretację utworu Pop Life (Prince) czy też America (Razorlight).

PIĄTEK (18.11.2022) godz. 18.00 Jazz jest Kobietą. Występują

  • Laura Marti – wokal & Nataliya Lebedeva (Ukraina) – fortepian
  • Ilona Damięcka Trio: Ilona Damięcka – fortepian, Igor Hnydyn – perkusja, Michał Jaros – kontrabas (Polska, Ukraina)

SOBOTA (19.11.2022) koncert Miki Urbaniak i Victora Daviesa, któremu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy prac malarskich artystów. To doskonała okazja, aby wsłuchać się w twórczość muzyczną znakomitego duetu, ale także zapoznać się ze sztuką plastyczną.

Program na sobotę:

18:30 – Otwarcie wystawy prac malarskich Miki Urbaniak

19:00 – Koncert Gwiazdy Festiwalu

Kilka słów o artystach:

Mika Urbaniak – autorka tekstów i muzyki. Swój pierwszy utwór skomponowała w wieku 11 lat i od tamtej pory tworzy oraz koncertuje na całym świecie. Została wychowana przez dwoje legendarnych artystów i ikony jazzu – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka. Przez lata dorastała w świecie muzyki i sztuki. Jej muzyczne zainteresowania oscylują wokół takich gatunków jak pop, jazz, hip-hop, rap, neo-soul, RnB i blues.

Podczas koncertu Mika Urbaniak wystąpi z wszechstronnym artystą: muzykiem, kompozytorem i malarzem – Victorem Daviesem. Jest producentem dwóch albumów Miki Urbaniak: “Follow You” i “Once in a Lifetime”, które zostały niezwykle wysoko ocenione przez krytyków, zdobywając liczne nagrody (m.in. Best Album Pop).

Organizatorem wydarzenia jest Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe – Green Town of Jazz. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rektorat Uniwersytetu Zielonogórskiego. Muzeum Ziemi Lubuskiej pełni rolę partnera.