Archiwum aktualności
Historia zielonogórskiego żużla

Miłośnicy Sportu i Historii! 6 września (środa) o godzinie 17 odbyło się spotkanie – „Historia zielonogórskiego żużla”. Wydarzenie składało się z dwóch części.

Impulsem do zorganizowania tego spotkania była decyzja Macieja, wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski, o przekazaniu swojej bogatej kolekcji w formie depozytu do Muzeum ziemi Lubuskiej. Wśród zgromadzonych przedmiotów znajdują się motocykl, kask czy kombinezon oraz duma wieloletnich zmagań – puchary i medale. To prawdziwa kopalnia wspomnień, która opowiada historię pasji, poświęcenia i determinacji w dążeniu do triumfu na torze żużlowym. To także spotkanie pokoleń żużlowych.

Następnie zachęcamy do zwiedzania wystawy, na której zaprezentowane zostaną nowe elementy wzbogacające muzealny kącik poświęcony historii żużla – czyli cenne pamiątki Macieja Jaworka.

Moderatorem wieczoru był ceniony dziennikarz sportowy Marek Staniszewski. Uczestnicy mieli okazję zadać pytania, podzielić się swoimi wspomnieniami i czerpać wiedzę z pierwszej ręki.

Patronem wydarzenia była Rezydencja Dychów.

To był wyjątkowy wieczór dla wszystkich entuzjastów sportu i miłośników historii.