Archiwum aktualności
Jubileusz Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona i ich Rodzin

18 czerwca 2022  świętowali w Muzeum swój jubileusz lubuscy Parkinsoniści.  Na uroczystość złożyły się: koncert grupy Kuby Sienkiewicza Duo, spotkanie z  liderem duetu oraz pokaz dokonań twórczych osób związanych ze stowarzyszeniem.

Sobotni koncert ściągnął do Muzeum liczną grupę fanów zespołu Elektryczne Gitary. Tym razem frontmen grupy Kuba Sienkiewicz wystąpił w duecie ze świetnym gitarzystą sesyjnym Jackiem Wąsowskim. W repertuarze koncertu znalazły się najbardziej popularne przeboje takie jak „Kiler”, „Co ty tutaj robisz”, „Człowiek z liściem na głowie” czy nieśmiertelne „Włosy” i „Jestem z miasta”. I choć te dwie ostatnie piosenki liczą już sobie ponad trzydzieści lat, to ich twórca nadal zachwycał luzem, błyskotliwym komentarzem oraz bardzo dobrym kontaktem z wierną publicznością.

Wizyta Kuby Sienkiewicza miała jeszcze jedno oblicze. Otóż artysta, będący na co dzień cenionym neurologiem specjalizującym się w chorobie Parkinsona, wziął udział w spotkaniu z członkami Lubuskiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona i ich Rodzin. Zaledwie kilka minut po koncercie i bisach, ponownie pojawił się na scenie i już skupiony odpowiadał na ważne pytania płynące z sali dot. m. in. sposobów funkcjonowania osób, których dotknęło schorzenie, a także rezultatów i kierunków najnowszych badań.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa będąca pokłosiem warsztatów arteterapii dla osób z chorobą Parkinsona, które od blisko dekady prowadzone są przez lubuskie stowarzyszenie.

Mecenasem wydarzenia była firma Exalo.