Archiwum aktualności
Kolorowanki edukacyjne dla najmłodszych

Na początku grudnia nakładem Muzeum Ziemi Lubuskiej ukazał się pierwszy zeszyt kolorowanek edukacyjnych „Barwy Zielonej Góry”. Wypełniając kredkami lub farbkami zawarte w książeczce rysunki, będzie można poznawać niezwykle interesującą, zaskakującą i bogatą historię naszego miasta!

Pierwszy tomik zaprasza na spacer w czasie i przestrzeni, po ulicach Winnego Grodu sprzed stu lat. Niektóre widoki okażą się znajome, inne wręcz przeciwnie, Zielona Góra bowiem wciąż się zmienia. Powstają nowe budynki, stare z kolei są przebudowywane lub burzone, by zrobić miejsce innym. Zmieniają się ulice i chodzący po nich ludzie. Ten proces trwa nieustannie, choć wyraźnie dostrzec go można dopiero z perspektywy czasu.

W podróż po dziejach naszego miasta zabierze najmłodszych kustosz Jerzy Paproch*, który porusza się niezwykłym wehikułem czasu. Trzeba tylko zabrać ze sobą kredki i farby, by wyprawa nabrała barw.

Książeczka jest już dostępna w naszym sklepiku internetowym. Cena 10 zł. POLECAMY!

* Jerzy Paproch był wieloletnim kustoszem Muzeum Ziemi Lubuskiej, znawcą dziejów Zielonej Góry, niestrudzonym badaczem i odkrywcą. Pewnego dnia zobaczył w programie dla majsterkowiczów instrukcję montażu amatorskiego wehikułu czasu, skonstruował maszynę i rzucił się w otchłanie historii, by zobaczyć to wszystko na własne oczy. Jak dotąd nie powrócił, ale przesyła nam regularnie notatki i szkice wykonane podczas swych podróży…

Projekt okładki, ilustracje, opracowanie graficzne i skład
Igor Myszkiewicz

Tekst
Izabela Korniluk, Igor Myszkiewicz

Redakcja
Alina Polak-Woźniak

Wydawca
Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze