Archiwum aktualności
Koncert duetu Lucyan & Rena

INDYJSKA NOC W MUZEUM – 14 maja 2022 (sobota), w godz. 17.00 – 23.00

Godz. 19.15 – koncert duetu Lucyan & Rena – utwory indyjskie na sitarze, mantry i kompozycje Lucyan oparte na motywach orientalnych.

Zespół w składzie:
Lucyan (Lucjan Wesołowski)  – sitar, bansuri (flet indyjski), śpiew.
Renata Sobczak – tampura (indyjski instrument strunowy), kij deszczu, dzwonki, śpiew.

Lucyan (Lucjan Wesołowski) to multiinstrumentalista, piosenkarz-balladzista i kompozytor o bogatym dorobku. Jako Lucyan (to jego pseudonim artystyczny) nagrał 28 CD i kaset ze swoimi utworami, które zostały wydane ponad 40 razy w 4 krajach (Polska, Włochy, Węgry i USA). Skomponował muzykę do 8 spektakli teatralnych. W roku 2008 wydano w USA 6 DVD (z kursami jogi), których podkład muzyczny został skompletowany z jego nagrań. Muzyk występuje od ponad 45 lat, zaprezentował ponad 1000 koncertów w Polsce, we Włoszech, w Szwajcarii, Portugalii, Hiszpanii, Maroku, Irlandii, Finlandii, Szwecji, na Węgrzech i w Niemczech. Fragmenty jego dokonań można wysłuchać na Spotify, Apple Music, Deezer,  Amazon, www.CDBaby.com/lucyan, itd. Również na kanale You Tube znajdują się filmy z jego muzyką (m.in. na kanale Lucyan TV). W roku 1984 artysta otrzymał główną nagrodę na festiwalu “Śpiewajmy poezję” w Olsztynie.

Rena (Renata Sobczak) wystąpiła wiele razy w zespołach Lucyana oraz wzbogaciła swą grą i śpiewem płyty Lucyana i Andrieja Kotina. Jest malarką i rzeźbiarką, należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Urzędy, firmy i instytucje, które przyczyniły się realizacji Indyjskiej Nocy w Muzeum:

WSTĘP WOLNY. Obowiązują limity miejsc.

 

*Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie, kopiowanie i publikowanie owych materiałów w celu promocji wydarzenia.Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej. Zapraszamy!