Archiwum aktualności
Konferencja prasowa

Kolejna odsłona Konwentu Marszałków Województw RP była przedmiotem konferencji prasowej zorganizowanej dziś w nowym holu Muzeum Ziemi Lubuskiej.

W spotkaniu z przedstawicielami mediów uczestniczyła marszałek Elżbieta Anna Polak, Radosław Grech – Prezes Zarządu Centrum Energetyki Odnawialnej, Łukasz Chrostowski z Winnicy Equus oraz Leszek Kania – dyrektor MZL.

Konferencja podzielona została na kilka części. W pierwszej w nich marszałek E. A. Polak przedstawiła obszary tematyczne i harmonogram obrad Konwentu Marszałków (sekcja poświęcona edukacji toczyć się będzie w murach muzeum). Drugim tematem spotkania były programy stypendialne dla młodych ufundowane w ramach projektu Młodzi On-life. Objęci nimi zostaną zarówno studenci medycyny jak i pielęgniarstwa naszej rodzimej uczelni oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich.

Na zakończenie konferencji dyrektor MZL Leszek Kania zapoznał dziennikarzy z zakresem prac wykonanych w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej”, po czym wspólnie z wicedyrektorem Longinem Dzieżycem oprowadzili gości po nowych ekspozycjach.