Archiwum aktualności
Konwent Marszałków RP w siedzibie Muzeum Ziemi Lubuskiej

Uroczystego otwarcia tej części zgromadzenia dokonał wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki. Witając przybyłych rozpoczął od konstatacji, że system oświaty nie był przygotowany na przyjęcie pandemii. Próbą odpowiedzi na obecny stan rzeczy jest właśnie ten panel, mający służyć  refleksji, poszukiwaniom i  szukaniu rozwiązań.

– Mam ogromną przyjemność przywitać Państwa w rozbudowanym i zmodernizowanym Muzeum Ziemi Lubuskiej. Sala, w której się spotykamy jest po raz pierwszy udostępniona dla gości zewnętrznych –  tymi słowami powitał zebranych gospodarz obiektu Leszek Kania, dyrektor MZL.  Powiedział też kilka słów o zrealizowanym projekcie oraz zaprosił na oprowadzanie po nowych ekspozycjach, tuż po zakończeniu obrad.

Po tych wystąpieniach rozpoczęły się zaplanowane prelekcje. Pierwszy wykład  dotyczący nowoczesnej edukacji przedstawił dr Jarosław Wagner z UZ, po nim głos zabrał dr hab. Andrzej Bisztyga, prof. UZ, w swojej wypowiedzi odniósł się do znaczenia praw człowieka w procesie edukacji. Tematykę podnoszenia kwalifikacji nauczycieli w dobie nauczania zdalnego podjął Jerzy Kaliszan z Gorzowa Wlkp. Druga część panelu rozpocznie się po przerwie kawowej i swoje referaty przedstawią: Agnieszka Dawdzik, Czesław Fiedorowicz, Paweł Juckiewicz oraz Tomasz Pluta. Na zakończenie spotkania przewidziana jest dyskusja.