Archiwum aktualności
Kuba Sienkiewicz Duo

18 czerwca 2022 (sobota) o godz. 19.00 zagra w naszym Muzeum KUBA SIENKIEWICZ DUO.

Kuba Sienkiewicz – doktor nauk medycznych i artysta estradowy w jednym. To nie tylko lider i założyciel kultowych Elektrycznych Gitar, ale także najsłynniejszy w Polsce lekarz – piosenkarz, tekściarz i kompozytor. Autor wielu ponadczasowych hitów: m.in; Co ty tutaj robisz, Kiler, Koniec, Człowiek z liściem na głowie, Co powie Ryba, Jestem z miasta, Włosy, Wytrąciłaś mnie z równowagi. Komponuje muzykę i piosenki do filmów.

Jako praktykujący lekarz Kuba Sienkiewicz koncertuje z rzadka, ale za to jego występy pamięta się długo, m.in. z powodu specyficznego poczucia humoru artysty, cenionego również w światku kabaretowym.
Jest Adiunktem w Klinice Neurologii Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 1995 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Specjalizuje się w chorobie Parkinsona i innych zaburzeniach ruchowych. Jest autorem poradnika dla osób z tym schorzeniem i członkiem stowarzyszenia Movement Disorder Society.

Jacek Wąsowski gra na gitarze, mandolinie i banjo. To ceniony muzyk sesyjny – jego dźwięki można usłyszeć na płytach m. in Stanisława Soyki, Reni Jusis, Edyty Geppert i wielu innych. Grał i koncertował w solowym projekcie Kuby Sienkiewicza, z Marylą Rodowicz oraz założonym przez siebie Chili My.

Podczas koncertu Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego nie zabraknie znanych przebojów z repertuaru Elektrycznych Gitar.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Lubuskim Stowarzyszeniem Osób z Chorobą Parkinsona i Ich Rodzin. Po koncercie odbędzie się pokaz prac plastycznych wykonanych podczas warsztatów arteterapii.

Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) do nabycia w sklepiku muzealnym.

 

Mecenas koncertu