Archiwum aktualności
Marcin Kydryński – Moje podróże po świecie

Już niebawem kolejne atrakcyjne wydarzenie w Muzeum. 2 maja o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim pt. “Moje podróże po świecie”.

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radio Nowy Świat Publikował m.in. w National Geographic jako pierwszy autor i fotograf. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Dla swojej żony, Anna Maria Jopek, napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt. Wśród nich słynny album „Upojenie” z 20-krotnym laureatem Grammy. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii za promocję muzyki tego kraju.

Wydarzenie jest jedną z atrakcji II Lubuskiego Festiwalu Otwartych Piwnic, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

 

Wstęp wolny!