Archiwum aktualności
Muzealne Mruczydzieła – otwarcie wystawy

W minioną sobotę (18.02.2023r.) w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej Muzealne Mruczydzieła. Po raz kolejny frekwencja była zachwycająca – miłośnicy futrzaków tłumnie przybyli, by świętować zarówno wyróżnione prace, jak i  poprzedzający otwarcie wystawy Dzień Kota.

W minioną sobotę (18.02.2023r.) w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej Muzealne Mruczydzieła. Po raz kolejny frekwencja była zachwycająca – miłośnicy futrzaków tłumnie przybyli, by świętować zarówno wyróżnione prace, jak i  poprzedzający otwarcie wystawy Dzień Kota. Na początek głos zabrał Dyrektor Muzeum, który opowiedział znaczeniu kota w historii i kulturze, ale także nie zabrakło anegdoty o słynnym, kocim mieszkańcu Szczecina – Gacku – który już nosi miano legendy.

Następnie, zwiedzający mieli czas na obejrzenie wystawy, którym towarzyszyły ogromne emocje. To w końcu piękne i radosne uczucie widzieć swoje prace w przestrzeniach muzealnych! Wreszcie, nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego, a na koniec Basia Maculewicz z Działu Oświatowego przeprowadziła rozmowę z weterynarz Kamilą Adamkiewicz.

Przypominamy, że do 5 marca (czyli do końca trwania wystawy) w Muzeum prowadzona jest zbiórka karmy i akcesoriów dla kotów z zielonogórskiego schroniska.

Zwycięzcy konkursu plastycznego:
W kategorii wiekowej 5-7 lat:
NAGRODA:
1. Matylda Leder
2. Hanna Pańczyk

WYRÓŻNIENIE:
1. Weronika Bąk
2. Milena Milczarek
3. Julianna Plachimowicz
4. Ksawery Kluwak
5. Aleksander Ślusarczyk
W kategorii wiekowej 8-11 lat:
NAGRODA:
1. Gabriela Kosicka
2. Kacper Główka

WYRÓŻNIENIE:
1. Jagoda Pasek
2. Klaudia Najdek
3. Aleksandra Stodolna
4. Klaudia Żerelik
5. Kalina Kaczor
6. Julia Tomczyk
W kategorii wiekowej 12-14 lat:
NAGRODA:
1. Klara Stachowska
2. Ksawery Sawicki

WYRÓŻNIENIE:
1. Małgorzata Ligocka
2. Marika Adamczyk
3. Nataniel Faber

 

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu Muzealnego Mruczydzieła – portretu kota/kotów w przestrzeniach muzealnych, w czym może być pomocna m.in. opcja wirtualnego zwiedzania Galerii Złotego Grona  lub Galerii Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski.

Prosimy o zapoznanie się z  Regulaminem oraz wypełnienie karty zgłoszenia.

Prace konkursowe – wraz z wypełnioną kartą – przyjmowane są do 5.02.2023 r. (włącznie)

Podczas planowanego na 18.02.2023r. (sobota) wernisażu wystawy pokonkursowej oraz przez cały czas trwania wystawy będzie prowadzona zbiórka karmy dla kotów z zielonogórskiego schroniska.  Niech wernisaż będzie też okazją dla Uczestników Konkursu oraz Gości do zaprezentowania się w kocich przebraniach wśród Prac Konkursowych wyeksponowanych w przestrzeniach naszego Muzeum. Mamy nadzieję, że to wydarzenie pozwoli zebrać kocią karmę oraz inne artykuły, którymi wspólnie wspomożemy porzucone zwierzęta.