Archiwum aktualności
Nie tylko Omega – rockowe skarby z Węgier

Nie tylko Omega – rockowe skarby z Węgier. Wykład Roberta Dłucika o klasykach i nieznanych mistrzach węgierskiej muzyki rockowej od lat 60. do dziś.
Godz. 18.30

Węgierski rock … Temat rzeka, bo scena muzyczna w kraju naszych bratanków była w latach komunizmu zjawiskiem wyjątkowym. Dziesięciomilionowy naród, cenzura, szykany wobec kapel – a z drugiej strony państwowa wytwórnia płytowa nastawiona na wydawanie muzyki rockowej. Węgierski rock był w latach siedemdziesiątych bardzo popularny w Polsce, traktowano go trochę jak namiastkę (niesłusznie z perspektywy czasu!) zachodniej muzyki. Szkoda, że obecnie temat wykonawców rockowych z Węgier – wciąż mających wiele do powiedzenia! – najczęściej zaczyna się i kończy na Omedze, a w zasadzie jednym utworze z jej bogatego dorobku… Podczas Węgierskiej Nocy w Muzeum Ziemi Lubuskiej* będzie okazja, by odkryć na nowo lub dopiero poznać muzyczne perły znad Balatonu…
*Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie, kopiowanie i publikowanie owych materiałów w celu promocji wydarzenia.

HONOROWY PATRONAT NAD WYDARZENIEM OBJĘLI:

Ambasada Węgier w Polsce

Elżbieta Polak Marszałek Województwa Lubuskiego
 lubuskie_warte_zachodu

Janusz Kubicki Prezydent Miasta Zielona Góra
HERB ZIELONEJ GORY

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Węgierski Instytut Kultury

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej

WSPÓŁPRACA:

Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku


MECENASI WYDARZENIA:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
 lubuskie_warte_zachodu

Miasto Zielona Góra

PGNiG logo_pbo1    

 E_CORAX - LOGO seven1

   

tydziem lubuski wind-pol1 

PARTNERZY

enea1 

Współpraca medialna:

GazetaLubuska1