Archiwum aktualności
Nigel Kennedy w Muzeum Ziemi Lubuskiej!

UPDATE: !BILETY ZOSTAŁY WYPRZEDANE!

19 maja o godzinie 20:00 wystąpił brytyjski wirtuoz skrzypiec — Nigel Kennedy. Wydarzenie stanowiło preludium Brytyjskiej Nocy w Muzeum Ziemi Lubuskiej, która odbyła się 20 maja.

W trakcie swojej kariery Nigel Kennedy odbył niezliczoną liczbę międzynarodowych tournée, występując u boku wiodących światowych orkiestr i dyrygentów w Europie, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, Azji oraz Australii. Nigel Kennedy w niezwykły sposób przyciąga uwagę światowych mediów, a w swoim dorobku ma liczne i zróżnicowane wystąpienia telewizyjne. Otrzymał wiele indywidualnych nagród, m.in. w Wielkiej Brytanii za wkład w rozwój brytyjskiej muzyki (1997) oraz tytuł Artysty Roku (2001). Jego twórczość została doceniona także poza rodzimym krajem wyspiarskim. We Francji otrzymał nagrodę Gold Award, a w Szwajcarii Złotą Różę Montreux.

 

Program:

Wybrane fragmenty Partity d-moll na skrzypce solo JOHANNA SEBASTIANA BACHA

– Melodie KRZYSZTOFA KOMEDY

– Melodie RYUICHIEGO SAKAMOTO

– Improwizacje NIGELA KENNEDY’EGO

– MELODIE TRADYCYJNE z Serbii, Irlandii i ze Szkocji

– Wybrane utwory JIMIEGO HENDRIXA

Poniżej prezentujemy fotorelację z koncertu. To były niezwykłe doznania muzyczne – dźwięki, które przenikały ciało i duszę. Prawdziwy artysta, a przy tym radosny i uśmiechnięty człowiek. Dziękujemy serdecznie. To był zaszczyt gościć gwiazdę światowej sławy.

 

 

Sponsorzy wydarzenia: