Archiwum aktualności
Nowe gabloty w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Od kilku tygodni w Sali Zegarowej oraz w Muzeum Wina pojawiły się nowe gabloty, które pozwalają prezentować znacznie szerzej kolekcje związane z dawnym rękodziełem.

Zakupione witryny wyróżniają się nowoczesną estetyką, ponadto dopasowane są kolorystycznie do wystroju wnętrz, ale nade wszystko odpowiadają standardom bezpieczeństwa i pozwalają na udostępnienie cennych zabytków. Zielonogórskie Muzeum mogło pozwolić sobie na ten zakup dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego.

Zarząd Województwa Lubuskiego pod koniec ubiegłego roku wyasygnował z budżetu na 2018 r. kwotę 34.000 zł i na wniosek Muzeum przeznaczył ją na zakup gablot wystawienniczych dla Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Nowe gabloty umożliwiają prezentację obiektów będących w posiadaniu Muzeum, których ze względu na brak możliwości wyeksponowania, nie udostępniano do tej pory zwiedzającym. Są to m.in. eksponaty obejmujące takie dziedziny  jak: zegarmistrzostwo, konwisarstwo, złotnictwo. Uzupełnienie wyposażenia MZL umożliwiło również  rozbudowanie ekspozycji szkła w Muzeum Wina.

W ramach przyznanych dodatkowych środków zakupiono 10 gablot, których całkowity koszt wyniósł 43.234,50 zł z czego 34.000 zł to środki z budżetu Województwa Lubuskiego.