Archiwum aktualności
Nowy gmach – nowe ekspozycje w Muzeum Ziemi Lubuskiej

W dniach 17-19 września 2021 r. zielonogórskie Muzeum włącza się do finału ósmej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Dzięki tej akcji obywatele UE mogą zobaczyć różnorodność projektów realizowanych z pomocą unijnych środków. Jest to również świetna okazja do pogłębienia wiedzy, poznania specyfiki poszczególnych instytucji oraz po prostu dobrej zabawy.

  • 17.09.2021

Warsztaty on-line pt. „Poznajemy naszą historię”
Prezentacja dwóch filmów, z których pierwszy opowiada o historii Zielonej Góry i regionu, a także przedstawia dzieje ludzi, którzy przyczynili się do rozkwitu naszego miasta. Drugi film wprowadza już w sferę zagadnień związanych z genealogią i omawia proces tworzenia tzw. drzewa prostego. Jego celem jest zachęcenie wszystkich do bliższego poznania historii własnej rodziny i stworzenie wizualnej historii rodu, z którego pochodzi.
Filmy będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz muzealnym kanale You Tube, Facebooku, Twitterze i na Instagramie.
Linki do filmów
Poznajemy naszą historię cz. 1
Poznajemy naszą historię cz. 2

  • 18.09.2021, godz. 12.00

Kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji „Złote Grono. Kolekcja sztuki polskiej XX wieku”, powstałej dzięki rozbudowie i modernizacji MZL. W świat sztuki współczesnej wprowadzi gości jeden ze współtwórców wystawy – dyrektor Leszek Kania.

  • 19.09.2021, godz. 12.00

Kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji „Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski”, powstałej dzięki nowej inwestycji sfinansowanej ze środków unijnych. Naszym cicerone będzie dr Longin Dzieżyc, współautor koncepcji merytorycznej wystawy.