Archiwum aktualności
Obrona rozprawy doktorskiej Grzegorza Wanatki

8 czerwca 2021 roku w Instytucie Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego nasz kolega Grzegorz Wanatko obronił rozprawę doktorską

Praca nosi tytuł „Życie religijne osób przesiedlonych w ramach akcji „Wisła” na Ziemi Lubuskiej”. Promotorem był prof. dr hab. Stefan Dudra.

Grzegorz Wanatko jest absolwentem historii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z naszą instytucją związał się w 2005 roku. Od początku pracuje w Dziale Historycznym MZL, obecnie na stanowisku kustosza. Pod jego pieczą znajduje się ekspozycja poświęcona stosowaniu prawa w wiekach średnich czyli bardzo popularne Muzeum Dawnych Tortur. Ma dwóch synów i małżonkę Anię. Jest zapalonym działkowiczem (z sukcesami), ale także sędzią piłkarskim (sic!).

Tyle oficjalnie, ale przecież Grzesiu to jedna z najbardziej lubianych i najsympatyczniejszych postaci, które poruszają się po muzealnych korytarzach. Nigdy nie odmawia pomocy i zawsze można na niego liczyć w trudnych sytuacjach. Dlatego dziś jednym głosem gratulujemy mu i cieszymy się ogromnie!

W trakcie obrony wspierało go grono najbliższych współpracowników, pozostali trzymali kciuki przed monitorami swoich komputerów na miejscu w muzeum.