Archiwum aktualności
Odwiedziny prof. Klausa Bachmanna

Na parę godzin przed spotkaniem w Klubie Przyjaciół “Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze – połączonym z promocją swojej najnowszej książki pt. “Problem z Guliwerem.

Dlaczego Niemcy stają się coraz większe, a Europa coraz mniejsza” – prof. Klaus Bachmann odwiedził Muzeum Ziemi Lubuskiej. Naszymi nowymi ekspozycjami zainteresował go i namówił na wizytę red. Konrad Stanglewicz.

Gości przyjął dyrektor muzeum Leszek Kania i osobiście oprowadził po nowym gmachu, który powstał dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej. Szczególnym zainteresowaniem profesora Bachmanna cieszyła się ekspozycja historyczna ukazująca skomplikowane dzieje naszego miasta i regionu.

KLAUS BACHMANN – publicysta, politolog i historyk, specjalizujący się w problematyce z zakresu integracji europejskiej, historii najnowszej Europy Środkowo-Wschodniej, a także ruchów totalitarnych. Pracował w latach 1988 i 2001 jako korespondent mediów zagranicznych w Polsce, na Białorusi, na Ukrainie i na Litwie i w latach 2001-2004 w Brukseli. Profesor nauk społecznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie.