Archiwum aktualności
Pokaz tańca i strojów regionalnych oraz animacje z publicznością

INDYJSKA NOC W MUZEUM*
14 maja 2022 (sobota), w godz. 17.00 – 23.00

Podczas Indyjskiej Nocy w Muzeum wystąpi Indian Dance Group Mohini w składzie Kalina Duwadzińska, Magdalena Inglot, Olga Ojkało. W ich wykonaniu odbędą się dwa 20-minutowe pokazy tańca indyjskiego (17.15 i 21.00) prezentujące kathak, bharatanatyam, bollywood oraz tańce folkowe. Zespół zaprezentuje również tradycyjne stroje (19.30) z różnych regionów Indii, uzupełnione ciekawostkami na ich temat. Wśród tanecznych atrakcji znajdzie się także animacja tańca bollywood (20.00) z udziałem publiczności, poprowadzona przez tancerki.

Indian Dance Group Mohini powstała w 2008 roku. W jej skład wchodzą: Kinga Malec, Kalina Duwadzińska, Magdalena Inglot, Magda Godziebiewska, Joanna Kapica, Dorota Lenart, Aleksandra Miszewska, Małgorzata Gawrońska i Olga Ojkało.

Tancerki razem tworzą, występują i regularnie wyjeżdżają do Indii, gdzie pod okiem uznanych mistrzów doskonalą się w klasycznych tańcach indyjskich – bharatanatyam i kathak. W repertuarze zespołu znajdują się choreografie klasyczne i półklasyczne, ludowe, oparte na tańcach folkowych pochodzących z różnych rejonów Indii, jak również bollywoodzkie, czyli prezentujące taniec do muzyki filmowej, łączące elementy różnorodnych technik tanecznych. Indian Dance Group Mohini ma na koncie wiele występów na prestiżowych festiwalach kulturalnych.

Tancerki Mohini są instruktorkami bharatanatyam, kathak oraz bollywood w warszawskich szkołach tańca, prowadzą również regularne warsztaty w całej Polsce.

Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej.


WSTĘP WOLNY
*Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie, kopiowanie i publikowanie owych materiałów w celu promocji wydarzenia.