Archiwum aktualności
Poznajemy naszą historię

W Muzeum Ziemi Lubuskiej rozpoczęły się warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Poznajemy naszą historię”. W dniach 7 i 8 października br. w zajęciach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze

Podczas spotkania obejrzeli m.in. krótki film o historii naszego miasta i zwiedzili nową wieloaspektową wystawę pt. „Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski”. Uczniowie poznali różne wątki z historii naszego miasta i regionu, zarówno te najdawniejsze jak i z okresu powojennego po 1945 roku. Następnie wykonywali drzewo genealogiczne swojej rodziny wykorzystując wcześniej przygotowane szablony oraz wypełniali kartę zadań związaną z tematyką warsztatów. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe przypinki.

Warsztaty edukacyjno- plastyczne „Poznajemy naszą historię” realizowane są przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra w ramach programu „Edukacja i wychowanie”.