Archiwum aktualności
Premiera książki “Winiarska i bachiczna tradycja Zielonej Góry”

12 września, 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie* z autorami książki “Winiarska i bachiczna tradycja Zielonej Góry. Studia i szkice społeczno-kulturowe”, które moderować będzie prof. dr hab. Małgorzata Mikołajczak.

Jest to pierwsze interdyscyplinarne opracowanie tematyki winiarskiej i bachicznej oparte na wiedzy szeroko pojętych nauk społecznych: antropologii kulturowej, socjologii i kulturoznawstwa, co stanowi o unikalnym charakterze książki. Autorami są pracownicy Instytutu Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego: socjologowie, antropolodzy kulturowi i kulturoznawcy.

Zapraszamy osoby zainteresowane dziejami winiarstwa i winogrodnictwa, z uwzględnieniem narosłych wokół nich wartości i warstwy symbolicznej oraz wszystkich chcących lepiej zrozumieć winiarski fenomen Zielonej Góry.

Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku osób w nim uczestniczących w materiałach zdjęciowych, filmowych, publikacjach promocyjnych realizowanych przez Organizatora.