Archiwum aktualności
RYWALIZACJA O PUCHAR „ROWEROWEJ STOLICY POLSKI 2023”

Zielona Góra drugi rok z rzędu bierze udział w bydgoskim projekcie Aktywne Miasta”, w którym miasta mogą rywalizować o puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Miasto Zielona Góra drugi rok z rzędu bierze udział w bydgoskim projekcie „Aktywne Miasta”, w którym miasta mogą rywalizować o puchar Rowerowej Stolicy Polski. „Aktywne Miasta” to projekt rekreacyjno-sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, to również portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie.

Zanim walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski zacznie się na dobre, już teraz można dołączyć do oficjalnego treningu, który wystartował pierwszego dnia wiosny, symbolicznie otwierając sezon rowerowy. To idealny czas na to, aby zadbać o jednoślad oraz popracować nad kondycją po zimowej przerwie. Trening jest też świetną okazją do tego, aby zapoznać się z aplikacją „Aktywne Miasta” – to dzięki niej możliwe będzie zbieranie punktów podczas głównego wydarzenia, które odbędzie się w czerwcu.

Zasady są proste: rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację (Aktywne Miasta – Google Play lub App Store), która rejestruje trasy i ich długości. Za pomocą aplikacji gromadzone są punkty dla miast oraz drużyn, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy. Puchar Rowerowej Stolicy Polski wygrywa miasto, które uzyska najlepszy wynik.

Pamiętajcie, aby wgrać aplikację „Aktywne Miasta”, zaznaczyć Zieloną Górę i uruchomić ją w chwili poruszania się na rowerze.

Każdy może utworzyć własną grupę, nawet z podziałem na podgrupy (podgrupy należy zgłosić mailowo a.szatkowska@um.zielona-gora.pl lub p.dubicki@um.zielona-gora.pl)

W aplikacji będą również tworzone gry miejskie z nagrodami, wyzwania i inne formy mobilizacyjne. Dla najbardziej zaangażowanych zawodników i zawodniczek oraz założonych grup kręcących kilometry dla Miasta Zielona Góra przewidziano nagrody, o których będziemy informować bliżej czerwcowej rywalizacji.

HARMONOGRAM AKCJI:
21.03-21.05 – oficjalny trening (wgrywanie i zapoznanie się z aplikacją Aktywne Miasta, gry, konkursy, zapisy do drużyn)
01.06-30.06 – rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023

#rowerowastolicapolski #MiastoZG #visitzielonagora #wkrecsiewzielonagore