Archiwum aktualności
Spotkanie świąteczne

Kolejny rok w naszym muzealnym życiu już prawie za nami. Aby go podsumować i podzielić się życzeniami spotkaliśmy się dziś na parę chwil w poszerzonym gronie.

Na zaproszenie dyrektora przybyli także pracownicy, odpoczywający już na zasłużonej emeryturze: nestor zielonogórskich muzealników – dr Stanisław Kowalski, Danuta i Józef Dudkowie, Danuta Pawelska, Elżbieta Maciejewska i Zofia Dybowska-Szymczak.

Opisując minionych dwanaście miesięcy – dyrektor Leszek Kania – przypomniał liczne sukcesy i radości jakie nas spotkały, wspomniał też i o problemach, które nas nie ominęły. O swoich osiągnięciach mówili przedstawiciele poszczególnych działów merytorycznych i organizacyjnych. Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego Jerzy Duber szczególnie ciepło dziękował – paniom z ekspozycji i pracownikom technicznym, których praca jest niezbędna dla sprawnego funkcjonowania instytucji.

Miłym akcentem przedpołudniowego spotkania było zaproszenie na krótkie warsztaty plastyczne przygotowane przez Dział Oświatowy. Każdy z uczestników miał możliwość wykonania ozdoby choinkowej w kształcie bałwana. Zajęciom towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd, no może podśpiewywanie, bo linia melodyczna niekiedy rozmijała się z oryginałem. Najważniejsze jednak, że było wesoło, dowcipnie i bez zadęcia.