Archiwum aktualności
Trzeci lockdown czyli …Muzeum w sieci

Muzeum Ziemi Lubuskiej niedługo cieszyło się możliwością podejmowania zwiedzających i organizowania wydarzeń artystycznych oraz działań edukacyjnych. Z dniem 15 marca 2021 roku nasza instytucja podzieliła los wielu placówek i firm zamkniętych z powodu kolejnego lockdownu.

Mimo narzuconych ograniczeń próbuje jednak kontynuować swoją misję. Każdy z działów na miarę swoich możliwości i posiadanych zasobów, stara się utrzymywać kontakt z publicznością poprzez stronę internetową oraz media społecznościowe. Pracownicy muzeum robią wszystko, by być blisko zwiedzających, każdego dnia udowadniając, że nawet w „czasach zarazy” jest to możliwe.

Oto muzealne propozycje na czas zamknięcia, które wdrażane będą sukcesywnie:

  • prezentacja on-line najciekawszych dzieł z kolekcji MZL
  • wirtualne oprowadzanie po ekspozycjach stałych
  • specjalne zajęcia edukacyjne: lekcje muzealne (seans w stylu retro, zegary, co widzimy na obrazie), zagadki, krzyżówki, kolorowanki,
  • filmy o ekspozycjach czasowych, które zostały zamknięte tuż przed lockdownem
  • możliwość skorzystania z aplikacji dostępnej na smartfonach, gdzie można znaleźć informacje o najciekawszych obiektach będących w zasobach MZL,
  • praca nad wersją on-line przygotowań do Chińskiej Nocy w Muzeum

Nadal kontynuowane też są działania na sprofilowanych stronach muzealnego Facebooka, które prowadzą pracownicy poszczególnych Działów: Winiarskiego, Sztuki Współczesnej, Historycznego, Współpracy Naukowej i Zagranicznej oraz Oświatowego. Pogodne oblicze muzealnej rzeczywistości znajduje tam również swoje odzwierciedlenie, gdyż lubimy pośmiać i powspominać mniej znane anegdoty z przeszłości.

Zachęcamy Państwa do odwiedzin naszego Facebooka, każdy powinien znaleźć tam coś interesującego dla siebie.