Archiwum aktualności
Zakup nowego sprzętu komputerowego i fotograficznego

Miło nam poinformować, że w ramach programu Infrastruktura Kultury MKiDN Muzeum Ziemi Lubuskiej  uzyskało dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego i fotograficznego. Wartość zadania to kwota 78.500  zł, z czego 40.000 zł przekazało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pozostałą część środków finansowych w kwocie  38.500 zł zagwarantował Samorząd Województwa Lubuskiego, dzięki staraniom Łukasza Poryckiego Wicemarszałka Województwa Lubuskiego.

Zadanie polega na zakupie wyposażenia do Działu Fotografiki i Promocji Medialnej Muzeum Ziemi Lubuskiej: zestawów komputerowych, specjalistycznych programów służących do przygotowywania wydawnictw, aparatu fotograficznego do dokumentowania zbiorów muzealnych i organizowanych przez Muzeum wydarzeń. Sprzęt ten umożliwi digitalizację i udostępnianie zbiorów na stronie internetowej MZL również osobom niepełnosprawnym, przygotowywanie publikacji towarzyszących wystawom i wydawnictw popularnonaukowych z zakresu działalności Muzeum.

Zakupiony sprzęt umożliwi prowadzenie działalności Muzeum Ziemi Lubuskiej na poziomie standardów europejskich.

Całkowity koszt zadania: 78.500 zł
Środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury – 40.000 zł
Środki z budżetu Województwa Lubuskiego – 38.500 zł

 

Zadanie pn. „Zakup sprzętu komputerowego i fotograficznego do realizacji zadań statutowych Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, z godnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.