Archiwum aktualności
Zegarki, które odmierzają szczęśliwe chwile

Sala Zegarowa zielonogórskiego Muzeum była w sobotę świadkiem niecodziennego wydarzenia. Znana i ceniona na rynku krajowym i zagranicznym manufaktura Polpora wybrała to miejsce na premierę najnowszych modeli swoich zegarków. Aleksandra Budzisz oraz Tomasz Cerbiński zaprezentowali trzy fantastyczne produkty.

Dwa warianty zegarka Zawisza Czarny oraz odświeżoną wersję czasomierza Tadeusz Kościuszko. Podczas hybrydowej transmisji przedstawiona została nie tylko specyfikacja wyrobów, ale również i uzasadnienie ich nazewnictwa. Manufaktura Polpora przykłada bowiem ogromną wagę do wyboru miana dla swoich produktów. W ostatnich latach kilka z nich odwoływało się do historycznych wydarzeń i ważnych postaci z dziejów Polski, jak choćby: 1918 Niepodległość, Polon czy Tadeusz Kościuszko.

Zwieńczeniem przekazu on-line było wzniesienie lampki wina i życzenia właściciela manufaktury, by Polpora odmierzała tylko szczęśliwe chwile. Przypomnijmy, że wybrane zegarki marki Polpora można również podziwiać na ekspozycji w Sali Zegarowej MZL.