Wakacje w Muzeum

Muzeum Ziemi Lubuskiej proponuje dzieciom spędzającym wakacje na koloniach i półkoloniach, zajęcia edukacyjno-warsztatowe*.

Czerwiec i lipiec 2019

Warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Zabawa z kolorami. Spotkanie z malarstwem”.

Podczas spotkania uczestnicy warsztatów obejrzą prezentację multimedialną na temat różnych przedstawień w malarstwie, dowiedzą się m.in. co to jest pejzaż, martwa natura i portret,  poznają różne techniki malarskie oraz co to są barwy podstawowe i pochodne. Dowiedzą się także  jakie kolory można ze sobą łączyć  aby uzyskać ich różne odcienie. Następnie dzieci obejrzą  wystawę malarstwa Tadeusza Kuntzego a podczas warsztatów wykonywać będą farbami prace plastyczne związane z wizytą w muzeum.

Sierpień 2019

Warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Winiarskie tradycje Zielonej Góry i regionu”.

Podczas zajęć uczestnicy warsztatów poznają  historię Zielonej Góry oraz dowiedzą się dlaczego w naszym mieście obchodzimy święto Winobrania. Następnie zwiedzą z  przewodnikiem ekspozycję winiarską i obejrzą stare urządzenia i narzędzia służące do produkcji wina. Podczas  warsztatów wykonywać będą prace plastyczne w różnych technikach na temat winiarskich tradycji naszego miasta i regionu.

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającymi w naszym Muzeum pracami budowlanymi i remontowymi terminy zajęć będą musiały być dostosowane do harmonogramu prac budowlanych.

W związku z tym uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Oświatowym MZL w celu rezerwacji dokładnego terminu i godziny wizyty w Muzeum – tel. 68 327 23 45 wew. 19.

 

Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku osób w nim uczestniczących w materiałach zdjęciowych, filmowych, publikacjach promocyjnych realizowanych przez Organizatora.