Archiwum aktualności
100 LAT ZWIĄZKU OSP RP NA ZIEMI LUBUSKIEJ

Muzeum Ziemi Lubuskiej serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy pt. 100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP na Ziemi Lubuskiej. Straż Pożarna w Zielonej Górze w latach 1945-2020.

Czytam więcej na temat wystawy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej wystawie, która ma również dodatkowy aspekt edukacyjny. Specjalnie dla zorganizowanych grup szkolnych oferujemy możliwość rezerwacji oprowadzenia z udziałem strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej. Aby skorzystać z tej fascynującej lekcji, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojej grupy (najlepiej na tydzień przed planowaną wizytą), by zapewnić większe szanse na obecność strażaka z OSP. W przypadku, gdyby strażak nie mógł wziąć udziału w oprowadzaniu, zawsze jesteśmy przygotowani do zapewnienia wykwalifikowanego pracownika merytorycznego Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Naszą ofertę kierujemy także do organizatorów półkolonii, którzy szukają atrakcji dla swoich podopiecznych.

Warto wspomnieć, że akcja ta potrwa do września. Oprowadzenie jest całkowicie BEZPŁATNE, przy czym należy podkreślić, że dotyczy wyłącznie zwiedzania wystawy 100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP na Ziemi Lubuskiej. Straż Pożarna w Zielonej Górze w latach 1945-2020.

Zapraszamy do zapisywania swoich grup i do skorzystania z ciekawej i edukacyjnej formy zwiedzania.

Kontakt w sprawie rezerwacji:

Dział Oświatowy: 690-124-556

Dział Historyczny: 68-327-23-45, wew. 12