Muzeoferie 2019

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu jak spędzić czas w okresie ferii zimowych, to serdecznie zapraszamy Was do Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, gdzie wzorem lat ubiegłych organizujemy atrakcyjne zajęcia edukacyjno-plastyczne.

W tym roku są to warsztaty pt. KOLOROWE FERIE W MUZEUM. SPOTKANIE Z MALARSTWEM. Zapraszamy na nie uczniów zielonogórskich szkół podstawowych, które spędzać będą ferie na półkoloniach, a także dzieci spędzające ferie zimowe indywidualnie w domu.

Zajęcia odbywać się będą w dniach 16, 17, 18 oraz 23, 24 i 25 stycznia br. Jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc uprzejmie prosimy o kontakt z Działem Oświatowym MZL, tel. 68 327 23 45 w. 19 w celu ustalenia godziny i terminu spotkania.

Spotkania podzielone będą na 2 części: edukacyjną i warsztatową.

Podczas pierwszej z nich przedstawione zostaną podstawowe pojęcia z dziedziny historii sztuki. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się co to jest pejzaż, martwa natura, portret oraz rożne techniki malarskie. Następnie obejrzą przykłady tych przedstawień na specjalnie zorganizowanym pokazie prac ze zbiorów MZL oraz zwiedzą z przewodnikiem wystawę malarstwa zielonogórskiego artysty Józefa Burlewicza oraz obejrzą obrazy innych malarzy znajdujące się na ekspozycjach muzealnych.

Natomiast w części warsztatowej uczniowie wykonywać będą prace plastyczne malując na podobraziach lub na papierze różnymi rodzajami farb: akrylami, plakatówkami, akwarelami lub pastelami a także kredkami. W swoich pracach będą mogły wykorzystywać także inne artykuły m.in. kolorowe papiery i bibułę. Uczestnicy warsztatów pracować będą w 3 pracowniach: w pierwszej malować będą pejzaż, w drugiej martwą naturę np. wazon z kwiatami lub inną kompozycję a w trzeciej pracowni portret bliskiej osoby. Będą mogły także wykonać laurki lub obrazki dla swoich Babć i Dziadków w związku z przypadającym w styczniu ich świętem.

Swoje prace uczestnicy zajęć zabiorą ze sobą do domu.

Zapraszamy także do zwiedzania Muzeum Ziemi Lubuskiej, które czynne jest w środy, czwartki i piątki w godz. 11.00-17.00, w soboty od godz. 10.00 do 15.00 a w niedziele od 10.00 do 16.00. Przypominamy, że sobota jest dniem bezpłatnego wstępu na ekspozycje stałe.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

FOTORELACJA Z MUZEOFERII