Jazzowe impresje

6 października 2021 roku (środa) o godz. 19.00 odbędzie się kolejna odsłona cyklu Jazzujące Muzeum. W koncercie pt. “Jazzowe impresje” usłyszymy znakomitego trębacza Jacques’a Kubę Seguin (trąbka), zielonogórski kwartet Talloris (Kamila Susłowicz, Beata Gołemberska, Ewa Schuhmacher, Anna Kulak) oraz Michała Nienadowskiego (bas) i Wojtka Pruszyńskiego (fortepian).
Wydarzenie realizowane jest w ramach 3. Jazz Crossing Festival/ Kanada & Polska.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja obrazu Władysława Jackiewicza (1924-2016), Obraz XIX, 1968, Leszek Kania
  • koncert

Kwartet Thalloris to założony w 2019 roku żeński zespół smyczkowy, składający się z muzyków, solistów Filharmonii Zielonogórskiej. Artystki połączyło zamiłowanie do muzyki kameralnej, szerokie spojrzenie na sztukę i chęć dzielenia się wspólną pasją z innymi. Pozwala to słuchaczom poznać na nowo ulubione utwory i odkryć, że muzyka kameralna może brzmieć interesująco nie tylko dla konesera klasycznych brzmień.  W repertuarze kwartetu znajdują się zarówno utwory muzyki klasycznej jak i szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

Jacques Kuba Seguin – uważany przez krytykę za jednego z najwybitniejszych trębaczy swojego pokolenia. Za swoją ostatnią płytę MiGRATIONS otrzymał nagrodę JUNO 2020 (kanadyjska Grammy) w kategorii „najlepszy solowy album jazzowy” w Kanadzie.  Komponuje, aranżuje i lideruje formacjom: Odd Lot, Litania Projekt i Migrations. Jego dyskografia jako kompozytora i lidera zespołu obejmuje pięć albumów, wszystkie wydane przez wytwórnię ODD SOUND, którą założył i prowadzi. Oprócz produkcji swoich albumów Jacques prowadzi “Symphonie en bleu”, program radiowy ICI Musique Classique, łączący muzykę klasyczną i jazz. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Jazz Crossing Canada Polska.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum
młodzież szkolna i studenci – 15 zł
rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
ilość miejsc ograniczona

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie procedur bezpieczeństwa w Muzeum z uwagi na pandemię koronawirusa.

…………………………………………………

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

Partnerzy medialni: