O.N.E. w Jazzującym Muzeum

24 marca 2022 roku (czwartek) o godz. 19.00 odbyła się pierwsza, tegoroczna odsłona cyklu Jazzujące Muzeum. Tym razem gośćmi były instrumentalistki tworzące grupę  O.N.E. W skład zespołu wchodzą wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków: Pola Atmańska – fortepian, Monia Muc – saksofon altowy, Kamila Drabek – kontrabas oraz Patrycja Wybrańczyk – perkusja. Artystki na co dzień udzielają się na scenie jazzowej, awangardowej i pop.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja obrazu Danuty Waberskiej, “Stopnie”, 1985,  ze zbiorów MZL – Leszek Kania
  • koncert zespołu O.N.E

W pierwszej, tegorocznej odsłonie cyklu Jazzujące Muzeum wystąpił zespół O.N.E., który wykonał autorski program złożony z własnych kompozycji i aranżacji. Był to jazz czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, hip-hopu oraz etno. Grupę tworzą: Monia Muc, Pola Atmańska, Kamila Drabek oraz Patrycja Wybrańczyk, wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień udzielające się na scenie jazzowej, awangardowej i pop.

 

Początkowo zespół działał pod nazwą O.N.E. Quintet, w tym składzie w 2018 r. wystąpił podczas uroczystości 100. rocznicy uzyskania praw politycznych przez kobiety w Polsce. W 2019 r. otrzymał wyróżnienie w konkursie Ladies Jazz Festival w Gdyni oraz nagrodę specjalną na Krokus Jazz Festiwal 2019 r. w Jeleniej Górze, a także został zaproszony do finałowego składu B-Jazz International Contest 2020 w Belgii. W tym samym roku O.N.E. Quintet został wybrany przez krytyków „Jazz Forum” zespołem roku w kategorii NADZIEJA JAZZU oraz nominowany do nagrody FRYDERYK w tej samej kategorii, a także otrzymał nagrodę OSKAR JAZZOWY Grand Prix Jazz Melomani 2020 w kategorii NADZIEJA JAZZU.

 

Zespół O.N.E. reprezentują kobiecą stronę polskiej sceny jazzowej i przecierają szlaki następnym pokoleniom młodych artystek. Głównymi inspiracjami formacji są: Soweto Kinch, Krzysztof Komeda, Brad Mehldau, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Charlie Haden czy Chris Dave.

W listopadzie 2019 r. artystki nagrały w wytwórni Audio Cave debiutancki album „One”, który w niecały rok później doczekał się winylu. Nowy album zespołu O.N.E. pt. „Entomola” ukaże się nakładem Audio Cave 8 marca 2022 r.

 

——————-
Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) już niebawem do nabycia w kasie Muzeum oraz przez sklepik internetowy
Rezerwacja tel. 68 327 23 45.
Ilość miejsc ograniczona

* Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku osób w nim uczestniczących w materiałach zdjęciowych, filmowych, publikacjach promocyjnych realizowanych przez Organizatora.

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

 

Zdjęcie w tle: Jan Drabek

 

Mecenas kultury:
LOTTO_M

 

Sponsorzy:

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

 

 

Partnerzy medialni: