#Przedświąteczne spotkanie. Jazzujące Muzeum

Kończymy ten rok Jazzującym Muzeum i koncertem Leszek Kułakowski Jazz Trio w składzie:

Leszek Kułakowski – kompozytor, fortepian

Piotr Kułakowski – kontrabas

Kacper Skolik – perkusja

Dziękujemy artystom za odpoczynek przy dobrej muzyce i wprowadzenie magicznej atmosfery świąt ❣ A Wam za tak liczną frekwencję!

 

O ARTYSTACH

LESZEK KUŁAKOWSKI – kompozytor, pianista jazzowy nazywany przez krytyków „wizjonerem jazzu”, teoretyk muzyki, profesor, założyciel kierunku Jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowego Komeda Jazz Festival oraz Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Zafascynowany jest jazzem traktowanym jako tworzywo uniwersalnej narracji muzycznej. Jest jednym z niewielu kompozytorów na świecie łączących jazz z muzyką artystyczną w tzw. Third Stream. Skomponował kilkaset utworów na różne obsady jazzowe. Współpracował z wieloma czołowymi postaciami polskiego jazzu i koncertował na najważniejszych festiwalach jazzowych kraju i scenach Europy Zachodniej (Niemcy, Holandia, Francja, Hiszpania) oraz w Stanach Zjednoczonych.

PIOTR KUŁAKOWSKI – czołowy polski kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (2004) na wydziale Jazz i muzyka estradowa w klasie prof. J. Niedzieli. Jeszcze jako student był założycielem i liderem zespołu DePrezes Quartet, z którym zajął pierwsze miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach w 2003 roku oraz zdobył nagrodę dla najlepszego zespołu na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Współpracował i koncertował z czołowymi muzykami polskimi, szwedzkimi czy amerykańskimi. Zagrał ponad 1500 koncertów w najlepszych klubach jazzowych. W czerwcu 2018 został zaproszony do współpracy przez światowej sławy wirtuoza skrzypiec Nigela Kennedy’ego. W 2015 roku ukazała się pierwsza autorska płyta Piotra: Critical Level – „Golden Goal”.

KACPER SKOLIK – Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Grał jako akompaniator na corocznym festiwalu sztuk artystycznych „Fama” w 2016 roku. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”. Uczestnik konkursów oraz festiwali jazzowych, m.in. Jazz Crossing Festival 2020. W latach 2020-2022 uczestniczył w warsztatach muzycznych z takimi muzykami, jak Alvin Queen, Lenny White, Billy Cobham, Greg Hutchinson, Billy Hart i wielu innych. Absolwent Duńskiej Akademii Muzycznej SDMK w Odense. Współpracuje jako perkusista z Patrycją Ziniewicz w projekcie „List do Czarnego Anioła” czy Sebastianem Zawadzkim w „Sebastian Zawadzki Polish Trio”

Tradycyjnie koncertowi towarzyszyła prezentacja obrazu. Tym razem było to dzieło Tymona Niesiołowskiego pt. “Martwa natura z kwiatami” z 1957 roku.

 

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Ziemi Lubuskiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni „Cichej Kobiety” oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Logo Muzeum Ziemi Lubuskiej - odnośnik do strony głównej  

Mecenas kultury

Sponsorzy

Partnerzy medialni