Róbmy swoje. Piosenki Wojciecha Młynarskiego

Już niebawem, w czwartek 27 sierpnia br. o godz. 20.30 odbędzie się pierwszy po lockdownie koncert z cyklu Jazzujące Muzeum.

Stało się już tradycją, że w okresie letnim opuszczamy gmach Muzeum i spotykamy się z muzykami jazzowymi przed pomnikiem Klema, gdzie wśród drzew i nienachalnego gwaru deptaka można posłuchać synkopowych rytmów. Tym razem inspiracją dla zielonogórskich wykonawców będą piosenki Mistrza Młynarskiego, a jedna z nich zatytułowana “Róbmy swoje”  stała się mottem wydarzenia.

Wojciecha Młynarskiego (1941-2017)  kochaliśmy i kochać będziemy za Jego kunszt pisarski, piosenki i charakterystyczne poczucie humoru. To jeden z tych ważnych artystów, który kreował estetyczną i etyczną wrażliwość kilku pokoleń Polaków, który zawsze dawał nam nadzieję…

W koncercie wystąpią: zespół Yes4Jazz w składzie – Wojtek Pruszyński (fortepian, aranżacje), Piotr Stepek (kontrabas), Robert Chyła (saksofon),  Arek Skolik (perkusja), Lech Popławski (skrzypce) oraz wokaliści – Ania Kalinowska, Lech Popławski, Ania Przybyła, Krzysztof Machalica, Natasza Iwaniszyn, Erwin Nowak, Marcin Wiśniewski.  Przygotowanie artystyczne wokalistów – Natasza Smirnowa.

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety

 

Zapraszamy, wstęp wolny.

Bardzo prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości. Niech ten koncert pozostanie w naszej pamięci tylko przyjemnym wspomnieniem.

* Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku osób w nim uczestniczących w materiałach zdjęciowych, filmowych, publikacjach promocyjnych realizowanych przez Organizatora.

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
   

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logoimagesRZG

 

FOTORELACJA Z WYDARZENIA