Zielona Góra w sztuce

30 marca br. (środa) o godz. 16.00 zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Studium Wiedzy o Sztuce i Historii. Tym razem spotkanie odbędzie się w przestrzeniach wystawienniczych I piętra, gdzie aktualnie prezentowana jest wielka ekspozycja pt. „Zielona Góra w sztuce”. O genezie pokazu, jego najciekawszych obiektach oraz o artystach, których zainspirowała uroda naszego miasta  opowiadać będą kuratorzy: Marta  Gawęda-Szymaniak oraz Jacek Gernat.

Na wystawie zaprezentowano XVIII-wieczne graficzne panoramy Zielonej Góry, grafiki i prace malarskie o tematyce zielonogórskiej z przełomu XIX i XX w. autorstwa miejscowych artystów sprzed 1945 r., jak również dzieła współczesnych polskich twórców (obrazy olejne, grafiki, rysunki, akwarele, fotografie, rzeźby, medale okolicznościowe oraz instalacje). Te ostatnie reprezentują zwłaszcza prace przedstawicieli zielonogórskiego milieu artystycznego, zarówno nestorów, jak i artystów młodszych pokoleń, dopełnione przykładami „zielonogórskich” dzieł twórców formatu ogólnopolskiego, a nawet międzynarodowego.

Zapraszamy, kuratorskie oprowadzanie po wystawie, to wyjątkowa forma zwiedzania, pozwalająca na pogłębione spotkanie z dziełami sztuki.

Wstęp wolny!

Kuratorzy wystawy:
Marta Gawęda-Szymaniak, Jacek Gernat, Leszek Kania

Termin wystawy:
16.02 – 24.04.2022 (fragmenty do 21.08.2022)

Przypomnijmy, że pokaz wpisuje się w jubileusz 100-lecia Muzeum w Zielonej Górze oraz obchody 800-lecia naszego miasta i 700-lecia nadania Zielonej Górze praw miejskich.

Zrealizowano przy pomocy finansowej
Miasta Zielona Góra

Partnerzy wystawy: