Archiwum aktualności
Kolejna umowa na realizację rozbudowy – podpisana

9 września 2019 roku w Sali Zegarowej zielonogórskiego Muzeum nastąpiło podpisanie umowy, pomiędzy firmami A+V Spółka z o.o. oraz Fabryka Dekoracji a Muzeum Ziemi Lubuskiej, na zakup wyposażenia ekspozycji w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej”. Przedsiębiorstwa wyłonione  zostały w wyniku przetargu nieograniczonego.

Ze strony wykonawcy umowę podpisali: Jarosław Kołcun (prezes A+V Sp. z o.o. oraz Dominika Pieluch (pełnomocnik firmy Fabryka Dekoracji. Muzeum reprezentowane było przez Leszka Kanię (dyrektor) oraz Elżbietę Lepczyńską (gł. księgowa).

Zakres prac objętych umową to między innymi: budowa i aranżacja kompletnej ekspozycji,  w tym wystaw na I i II piętrze nowobudowanego obiektu oraz wyposażenie Sali Konferencyjnej. Wykonawca jest również zobligowany do przygotowania filmów, multimediów i aplikacji wchodzących w skład projektu.

Przypomnijmy, że na I piętrze znajdzie swoje miejsce ekspozycja historyczna prezentująca dzieje regionu i miasta Zielona Góra. Projekt zakłada stworzenie ekspozycji podzielonej na kilka części: Miasto i region X-XVIII w., Miasto i region XIX-XX w., Rok 1945, po 1945 + droga do wolności, oś życia codziennego i podsumowanie. Z kolei na II piętrze znajdzie się wystawa sztuki współczesnej, na której prezentowane będą: malarstwo, rzeźba i prace graficzne ze zbiorów MZL.  Wystawa będzie nosić nazwę „Galeria Złotego Grona. Kolekcja Sztuki Polskiej XX wieku”.