Archiwum aktualności
Lubuscy znawcy smaków

18.09.2021 r. o godz. 11.30 zapraszamy na warsztaty, dzięki którym będzie można poszerzyć wiedzę o pochodzeniu lokalnych potraw oraz powalczyć o ŁYCHĘ LUBUSKIEGO ZNAWCY SMAKÓW!

Do udziału w spotkaniu zapraszamy całe rodziny, zarówno dorosłych jak i dzieci. Wydarzenie realizowane jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, obchodzonych w tym roku pod hasłem “Smaki dziedzictwa”.

W pierwszej części warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnością lubuskich smaków, dowiedzą się o ich pochodzeniu, usłyszą również ciekawostki związane z regionalnymi potrawami. Na zakończenie odbędzie się konkurs sprawdzający zdobytą wiedzę. W jego zakres wchodzić będzie:

  • quiz dotyczący lubuskich smaków
  • zadania zręcznościowe
  • zagadki dotyczące m.in. dawnych sprzętów kuchennych

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy osoby zainteresowane o zgłaszanie się do Działu Oświatowego MZL – tel. 68 327 23 45 wew. 19.

Czas trwania: 2 godziny

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną.

UWAGA! 18 i 19 września 2021 r. – wstęp do Muzeum jest bezpłatny.